info@drfazel.com 09120360628
جراحی بینی استخوانی

بسیاری از افراد می پندارند که جراحی بینی استخوانی آسان و کم ریسک است . اما از دیدگاه متخصصین و پزشکان جراح بینی ، چنین نیست . بینی های استخوانی پوست نازکی دارند و گاه ممکن است تراش نادرست بافت غضروفی یا استخوانی از روی پوست به آسانی دیده شود و ظاهر کلی چهره فرد را نامناسب نشان دهد . بنابراین رعایت ظرافت و حساسیت بالا از سوی جراح اولین گزینه برای موفقیت جراحی بینی خواهد بود .

ماهیت بینی استخوانی :

اصطلاح بینی استخوانی را عوام بر روی بینی هایی گذاشته اند که پوست نازکی دارند و بافت غضروفی شان بیشتر و قوی تر است ؛ در اصل تمامی بینی ها دارای بافت استخوانی و غضروفی هستند ولی در برخی از موارد ، پوست بینی ضخیم بوده و بافت غضروفی کمتر است که به این نوع بینی ، اصطلاحا بینی گوشتی می گویند و در مواردی نیز بافت پوستی بسیار نازک و بافت استخوانی حجیم است . بینی استخوانی بیشتر از غضروف و استخوان متشکل شده و لایه پوستی قطر کمتری دارد غالبا بینی های استخوانی دارای قوز بوده و در برخی از موارد فرم عقابی دارند . اگر جراح طی عمل جراحی بینی به نکات تخصصی و زیبایی پایبند باشد و با دقت کامل به انجام عمل بپردازد ، نتیجه نهایی بسیار چشمنواز و ایده آل خواهد شد .

نتایج جراحی بینی استخوانی :
به دلیل اینکه بینی دقیقا در وسط صورت جای دارد و عضوی برجسته است ، به شدت بر جذابیت و زیبایی چهره اثر خواهد گذاشت . به نحوی که پس از جراحی بینی ، زیبایی و اثربخشی سایر اجزای صورت خودنمایی کرده و ظاهر فرد بسیار جذاب می شود . بینی های استخوانی به دلیل اینکه اکثرا قوز دارند و یا فرم عقابی و افتاده به خود می گیرند ، از زیبایی چشم ها ، گونه ها ، لب ها و فرم کلی صورت کاسته و ظاهر را ناهماهنگ می سازند اما پس از جراحی بینی استخوانی و رفع ایرادات آن ، حالت صورت به کل دگرگون شده و نتایج استثثنایی عمل بینی نمایان می شود . اگر پوست بینی بسیار نازک باشد ، کوچکترین تیزگوشگی و ایراد بر روی غضروف دیده شده و نتیجه عمل نامطلوب می شود . اما دکتر منوچهر فاضلی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه گسترده در زمینه عمل های جراحی بینی نمونه های موفقی از جراحی بینی های استخوانی را ارائه داده اند .

نوشتن دیدگاه